Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána

 

Návštěva Mikuláše 5. 12.

Velmi děkujeme hodnému panu Mikuláši za návštěvu a sponzorům za dárečky.
A jak celý den probíhal? O tom napsal David, žák 5. ročníku:
Ve středu, 5. prosince, k nám do školy přišel svatý Mikuláš. První hodiny jsme pracovali s dramatizací básničky Dva čerti. Potom přišel Mikuláš. Přesunuli jsme se do tělocvičny, kde nám o sobě i o nás něco řekl a dal nám bohatou nadílku. Nakonec jsme den ukončili čertovským divadlem Dva čerti.

Listopad, prosinec a leden v naší škole

V listopadu proběhly každé úterý dílničky. Děti zde mohly společně s rodiči vyrábět dárky nebo přispět výrobkem na Lesnický vánoční jarmark.
Křeslo pro hosta - na začátku prosince nás potěšila svoji návštěvou paní kronikářka. Velmi zajímavá a poučná beseda se nám moc líbila. Mimo jiné nás motivovala k pozdější návštěvě kostela a obecního úřadu. Víme, co najdeme na znaku obce a proč. Víte to také? Na návštěvě v kostele jsme se podívali na jesličky a zazpívali jsme si koledy. Na obecním úřadě proběhla milá beseda s panem starostou.
V lednu jsme se aktivně zapojili do projektu RECYKLOHRANÍ. Žáci ve skupinách vytvořili krásné "BATERKOŽROUTY" a sbírali jsme mobily do soutěže "Sbírej a vyhraj zájezd do ZOO". Během měsíce ledna jsme nasbírali neuvěřitelných 134 kusů nepotřebných mobilních telefonů. Uvidíme, jestli se nám podaří vyhrát, ale nás potěšila i účast a zapálenost při sběru. Mnohokrát Vám děkujeme za spolupráci. M. Eff. Rychlá

Masopust - 5. 3. 2019

Velké ohlasy sklidil masopust. Paní vychovatelka Lenka Uhráková a paní učitelka Jana Janků uspořádaly masopust se vším všudy. Od rána se ve škole smažily výborné koblihy, které úžasné maškary v masopustním průvodu nabízely po vesnici. Nechyběl ani kůň a medvěd. Nezbytné svolení k průvodu si žáci byli vyprosit sami u pana starosty. Krásný návrat lidové tradice se skutečně povedl.

Lyžování Stříbrnice - 4. 3. 2019

Přestože už nebyly ve Stříbrnicích lyžařské podmínky úplně ideální, na tuhle krásnou jednodenní akci budou naši lyžaři dlouho vzpomínat. Někteří již lyžovat uměli, takže pouze pilovali styl, ale většina stála na lyžích úplně poprvé. Je to neuvěřitelné, během dvou hodin uměli lyžovat úplně všichni, i ti nejmladší, čtyřletí. Odpoledne již nebylo téměř poznat, kdo je začátečník a kdo pokročilý. Obloučky se to po celé sjezdovce hemžilo. Diplomy a zlaté medaile získali na slavnostním ceremoniálu všichni.
Organizace akce byla pořádná fuška, která však stála zato. Díky všem, kteří pomáhali, paním kuchařkám a hlavně manželům Vepřkovým za poskytnutí zázemí k odpočinku!

Výlet Jihlava - 22. 5. 2019 = výhra!

Velkým překvapením pro nás bylo, když jsme se dozvěděli, že jsme vyhráli 2. místo v celostátní soutěži „Věnuj mobil a pojeď do ZOO“. Získali jsme tak možnost zdarma jet do ZOO Jihlava. Na pomoc s námi jeli zaměstnanci školy nebo jejich zástupci a členové školské rady. Protože se jednalo o soutěž v Recyklohraní, měli jsme možnost v Jihlavě navštívit dvě firmy - třídírnu odpadů a Enviropol. Pro děti to byla velmi zajímavá zkušenost. Snad se díky tomu budou více zamýšlet nad důležitými otázkami o životním prostředí.
Samozřejmě, že pro děti byl největší cíl ZOO Jihlava. Všem vřele doporučujeme návštěvu zde. Je velice osobitá, s překrásnými prvky pro děti i dospělé. Škoda, že nám počasí moc nepřálo. Za deště jsme nemohli vyzkoušet všechna dětská hřiště. Velikou výhodou byl velmi malý počet návštěvníků, tudíž jsme si pozorování zvířat mohli v klidu vychutnávat.
Děkujeme všem za spolupráci v této soutěži. Rodiče sami vědí, jak jsou veškeré výjezdy drahé, a tento, NEZAPOMENUTELNÝ byl ZDARMA!!!. Pro nás je to velká motivace, že má smysl sbírat a třídit odpad, tak jak to děláme a účastnit se vyhlášených soutěží, i když jsme škola malá.

« 2 z 2 »