Fotogalerie

Zápis do 1. třídy 2021

Návštěva našich budoucích prvňáčků. Poskládali si písmenka, povídali o zvířátkách a odešli s kornoutem plným překvapením. Moc se na Vás těšíme 🙂

Vida centrum Brno - 1. cena v soutěži ReMobil

Jistě si pamatujete, že jsem soutěžili o výlet do science centra s ReMobilem. Sbírali jsme staré mobily a s Vaší pomocí jsme vyhráli první místo - úžasný výlet do Vida centrum Brno!!! Děti si výlet moc užili, viděli spoustu zajímavých věcí a vyzkoušeli si bezvadné atrakce. Děkujeme za skvělou příležitost se podívat do tohoto skvělého centra!

Erasmus+

Zapojili jsme se do projektu, který vyhlásil Dům zahraničních sužeb - Erasmus+. Naše kolegyně s paní ředitelkou se vydali vzdělávat a zdokonalovat do Portugalska. Přivezli si spoustu nových tipů do výuky, her a aktivit, které se skvěle hodí ke vzdělávání žáků v naší nové zahradě. Bylo to náročné ale velice přínosné.

Čarodějnice 2021

Na koštěti přiletěli, návštěvou nás překvapili!!
V pátek jsme si užili skvělý den. Dopoledne jsme plánovali čarodějnici Frídě její sletovou oslavu, vybrali jsme jí kocoura a nachystali lektvary. Ve výtvarné výchově, si každá kouzelná bytůstka nakreslila a pojmenovala svůj hrad, ke kterému nám řekla příběh. Odpoledne v družině s paní vychovatelkou měli nejrůznější aktivity, strašidelné dobroty i několik lektvarů.
"Naši" malí mágové zkrátka ukázali, že jsou lepší a lepší!!čar🧙‍♀️🕷🐈

Den Země

Přečetli jsme si o dnu Země a upřesnili jsme si jeho význam, vypracovali jsme pracovní listy a nakreslili obrázky ke Dnu Země a nakonec jsme šli sbírat odpadky směrem do úvozu. Ve výtvarné výchově, děti nakreslily stromy, které symbolizují sílu přírody a propojení člověka s přírodou.

Naše nová zahrada

Kolem školy se nám již rýsuje "přírodní zahrada"🌺🍀🌹
V loňském roce jsme získali finanční dotaci, v letošním roce se nám daří realizovat. Během měsíce dubna se nám venkovní prostor kolem školy krásně mění.
Realizátoři naší zahrady - Paní Monika Sedláčková a pan Petr Hanák - jsou v tomto oboru zkušení profesionálové. Velice obětavě a odborně postupují dle připraveného projektu.
My jim držíme pěsti, děkujeme a moc se těšíme na jejich dílo. 🌞
„Přírodní zahrada ZŠ a MŠ Lesnice, reg. č:: 1190700355. Tento projekt je financován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.“

Cestujeme po světě

Cestujeme po světě
Ve středu 21. dubna 2021 jsme se na naší škole vydali do světa. Snad i proto, že je cestování hodně omezené, to děti moc bavilo.
Ve škole se zaměřujeme cíleně na čtenářskou gramotnost. Tentokrát jsme pracovali s knihami pana Miroslava Šaška: To je Austrálie, To je Londýn, To je Řím, To jsou Benátky, To je Paříž. Každá skupina prozkoumala své místo a poté prezentovala zjištěné ostatním.
Děti byly knihami zaujaté, mnohé ani nestihly postřehnout, že to bylo učení😉. Hledaly v knihách i na internetu informace, vyplňovaly pracovní listy.
Společně s paní učitelkou k některým knihám chystáme metodiku, kterou snad od září také pošleme do světa.
Taková práce nám přináší pozitivní energii, kterou zvlášť v této době potřebujeme.

Velikonoční výzva 2021

Velikonoční výzva - vaření!
Děti měli výzvu - uvař/ upeč své oblíbené jídlo, které zvládneš. Ať už jste pracovali úplně sami, nebo dopomohla maminka či tatínek, všechna jídla vypadají velice lákavě a chutně. Výzva byla na 1 000% splněna!
Jste neuvěřitelně šikovní, děkujeme!🥐🥚🥯🥞🍳

Sbírka starých mobilů

Pro "Remobil" naše škola vybrala 330 kusů mobilních telefonů. Plnili jsme úkol pro "Lovce a sběrače". V zadání bylo převést množství mobilních telefonů na hmotnost materiálu, potřebného k výrobě. Na výrobu jednoho mobilního telefonu je potřeba 100 kg různého materiálu (kov, sklo, zlato, stříbro apod.). Pro lepší představu si převedeme množství materiálu na bizony a mamuty. Skrytá hmotnost za naše vytřízené mobily je 33 000 kg. Pro lepší představu je množství vytřízených mobilů 41 bizonů
a 5 mamutů. Přičemž 1 bizon = cca 800 kg; 1 mamut = cca 7 000 kg.

Zimní aktivity v ZŠ

Zimní aktivity v ZŠ. Od začátku Nového roku se to aktivitami ve škole jen hemží. Děti si užily návštěvu kostela, bobování, ovocný salát na kterém se každý žáček podílel a další. Ani v hodinách se nenudí! Staví stavby ve velkém. Který žáček bude nakonec tím architektem? Mrkněte sami :)🤔🤭❄️☃️🍏🍌🍊🍐🍒🏂🕌🏛

Ježíšek přišel i k nám do školy

Poslední den ve škole v roce 2020, jsme si zpestřili zdobením perníčků, které děti upekli s paní vychovatelkou den předtím v družině. Vyráběli jsme svíčky z voskových plátů s vánoční ozdobou, a nechybělo ani jablíčko zdobené párátkem s rozinkami apod. Děti také vymýšlely vánoční příběhy, koukli jsme se na pohádku a u toho popíjeli čaj. V poledne nám zazvonil zvoneček a svolal nás ke stromečku, kde bylo spoustu dárečků.
Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce :)) M.V.

Vánoční sbírka 2020 pro Psí útulek Zábřeh

Stejně jako v loňském roce jsme uspořádali sbírku pro Psí útulek Zábřeh. Moc nás mrzelo, že kvůli situaci spojené s Covidem 19, jsme nemohli navštívit útulek s dětmi osobně, a nějakého pejska i vyvenčit. Jsme ale moc rádi, že jsme alespoň mohli udělat někomu o trošku lepší Vánoce. Rodinu jsme jim sice nenašli, za to jsme jim do misek s Vaší pomocí nasypali granulky, piškotky a různé dobrotky. Také jsme společně s Vámi posbírali nějaké hračky pro dlouhé chvíle, a dopřáli teplo pod bříškem darovanými dekami. VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI JAKÝMKOLIV DAREM DO SBÍRKY PRO PSÍ ÚTULEK ZÁBŘEH, ZE SRDCE DĚKUJEME !!! Tlapku na to! 🐶🐩🐺💖🎁🔔
Přejeme krásné a pohodové Vánoce :))) M.V.

Projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

RADOST ZE ČTENÍ UKRYTÁ VE VERŠÍCH BÁSNÍ NEBO V PRÓZE
Navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Naše partnerská škola je z Horovce při Púchově . Za naši školu v Lesnici, má záložky na starosti naše milá paní učitelka Mgr. Jana Janků a za školu v Horovci při Púchově paní učitelka Mgr. Janka Bajziková. Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo na poznávání jazyka, literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života žáků ze Slovenské republiky a zároveň i jako průřezové téma do Školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.

Týden s rodilou mluvčí Valerií

Vzácná návštěva nás poctila z rodné Californie - Valerie Lynn. Děti si užily týden plný angličtiny. S Valerií procvičovali nejen cizí jazyk, ale i matematiku, vlastivědu a dokonce i výtvarnou výchovu. Hrály také spoustu her na procvičování i zábavu. Naopak Valerie zažila naši oslavu svátku zvířátek. Moc děkujeme za návštěvu, a jsme rádi, že se Val u nás líbilo 🙂 M.V.

Den zvířat

7.10. jsme slavili Den zvířat. Na prohlídku jsme měli k dispozici: Pagekona, morčátka a králíčky. Anglicky jsme popsali zvířátka naší vzácné návštěvě z Californie - Valerii. Ve skupinkách děti vytvořily krásná přání s obrázky a plnily zadané úkoly v soutěži. Den jsme si perfektně užili 🙂 M.V.

Dopravní hřiště

1. října jsme vyrazili společně se školičkou na dopravní hřiště do Mohlenice. Školáci si procvičili dopravní značky a různé situace. Projeli se na kolách, i koloběžkách. Počasí nám naštěstí docela přálo. 🙂 Školička se zase projela na elektrických motorkách a v elektrických autíčkách.🙂M.V.

Ukliďme Česko

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Tohoto projektu, jsme se zúčastnili stejně jako předchozí rok. Společně jsme vyrazili na úklid naší obce, i hůře dostupné místo u lesa. Děti se úklidu rozhodně nebály. Děkujeme našim malým dobrovolníkům a těšíme se zase na příští rok! M.V.

Vycházka na "zmrzku"

Začátek školního roku je třeba oslavit i osladit. Tak jsme se rozhodli, že si zajdeme procházkou do nedaleké Leštiny na výbornou zmrzlinu k "pomníku". Děti si pochutnaly na výborné citronové a vanilkové zmrzlině a navíc jako dáreček, dostaly poukázky na další zmrzku! Moc děkujeme "Zmrzlině v Leštině u pomníku". M.V.

Zebra se za tebe nerozhlédne!

Dne 2.9.2020 jsme zahájili spolupráci na projektu, který realizuje Policie ČR. Projekt se jmenuje "Zebra se za tebe nerozhlédne!" a jde o bezpečnost dětí při přecházení silnice a podobné aktivity. Žáci od policistů dostali nádherné pracovní sešity, které slouží pro práci po celý školní rok. Dnes žáci probírali bezpečné přecházení, prohlédli si policejní auto, vyzkoušeli si neprůstřelné vesty, pouta i teleskopické obušky. Policisté byli naprosto skvělí a dětem se tato akce velice líbila. Touto cestou ještě jednou říkáme VELKÉ DÍKY! M.V.

Zahájení školního roku 1.9. 2020

V úterý 1. září jsme slavnostně zahájili školní rok. Přivítali jsme 4 prvňáčky a jednoho žáčka do druhého ročníku. Ve škole máme celkem ve dvou třídách 26 žáků. Prvňáčci obdrželi mnoho dárečků. Připraveno bylo i pohoštění pro rodiče a děti, v podobě ochutnávky nejrůznějších pomazánek od našich skvělých kuchařinek. Žáčky přivítala paní ředitelka i pan starosta. Všichni žáčci se do školy moc těší, snad nám to nadšení všem vydrží. M.V.

Vysvědčení

Letošní rok máme u konce. Byl jiný než ostatní, trošku náročnější ale zvládli jsme ho všichni s grácií 🙂 Jsme moc rádi, že jsme dětem mohli předat jejich vysvědčení osobně a ještě si s nimi užít alespoň poslední měsíc. Zároveň jsme se museli rozloučit s "našim" páťáčkem, po kterém nám bude opravdu smutno a doufáme, že se mu bude v dalších letech dařit tak dobře, jako u nás. Všem moc děkujeme za podporu v tomhle roce. Přejeme Vám všem krásné, slunečné a hlavně klidné prázdniny. Těšíme se na všechny zase v září 2020. Tým ZŠ Lesnice 🙂
M.V.

Zahradní slavnost

Konec školního roku se musí oslavit! Vzhledem k letošní situaci jsme slavili v komornějším stylu. Prvňáčci nám předvedli, jak krásně se naučili číst, a tak našemu panu králi nezbylo nic jiného, než je všechny pasovat na čtenáře. Starší žáčci nám ukázali své dovednosti v cizím jazyce v podobě zazpívání a zatancování písně "Babyshark" v anglickém jazyce, čtenářskou gramotnost i krásny přednes básně. Ani paní učitelky nebyli opomenuty na konci školního roku. Byly obdarováni překrásnými růžemi a výborným čajem. Radost jsme měli opravdu všichni! Děkujeme 🙂
M.V.

Ježíšek přišel i k nám do školy

Poslední den ve škole v roce 2020, jsme si zpestřili zdobením perníčků, které děti upekli s paní vychovatelkou den předtím v družině. Vyráběli jsme svíčky z voskových plátů s vánoční ozdobou, a nechybělo ani jablíčko zdobené párátkem s rozinkami apod. Děti také vymýšlely vánoční příběhy, koukli jsme se na pohádku a u toho popíjeli čaj. V poledne nám zazvonil zvoneček a svolal nás ke stromečku, kde bylo spoustu dárečků.
Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce :)) M.V.

Vánoční sbírka 2020 pro Psí útulek Zábřeh

Stejně jako v loňském roce jsme uspořádali sbírku pro Psí útulek Zábřeh. Moc nás mrzelo, že kvůli situaci spojené s Covidem 19, jsme nemohli navštívit útulek s dětmi osobně, a nějakého pejska i vyvenčit. Jsme ale moc rádi, že jsme alespoň mohli udělat někomu o trošku lepší Vánoce. Rodinu jsme jim sice nenašli, za to jsme jim do misek s Vaší pomocí nasypali granulky, piškotky a různé dobrotky. Také jsme společně s Vámi posbírali nějaké hračky pro dlouhé chvíle, a dopřáli teplo pod bříškem darovanými dekami. VŠEM, KTEŘÍ PŘISPĚLI JAKÝMKOLIV DAREM DO SBÍRKY PRO PSÍ ÚTULEK ZÁBŘEH, ZE SRDCE DĚKUJEME !!! Tlapku na to! 🐶🐩🐺💖🎁🔔
Přejeme krásné a pohodové Vánoce :))) M.V.

Projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

RADOST ZE ČTENÍ UKRYTÁ VE VERŠÍCH BÁSNÍ NEBO V PRÓZE
Navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Naše partnerská škola je z Horovce při Púchově . Za naši školu v Lesnici, má záložky na starosti naše milá paní učitelka Mgr. Jana Janků a za školu v Horovci při Púchově paní učitelka Mgr. Janka Bajziková. Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo na poznávání jazyka, literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života žáků ze Slovenské republiky a zároveň i jako průřezové téma do Školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.

Týden s rodilou mluvčí Valerií

Vzácná návštěva nás poctila z rodné Californie - Valerie Lynn. Děti si užily týden plný angličtiny. S Valerií procvičovali nejen cizí jazyk, ale i matematiku, vlastivědu a dokonce i výtvarnou výchovu. Hrály také spoustu her na procvičování i zábavu. Naopak Valerie zažila naši oslavu svátku zvířátek. Moc děkujeme za návštěvu, a jsme rádi, že se Val u nás líbilo 🙂 M.V.

Den zvířat

7.10. jsme slavili Den zvířat. Na prohlídku jsme měli k dispozici: Pagekona, morčátka a králíčky. Anglicky jsme popsali zvířátka naší vzácné návštěvě z Californie - Valerii. Ve skupinkách děti vytvořily krásná přání s obrázky a plnily zadané úkoly v soutěži. Den jsme si perfektně užili 🙂 M.V.

Dopravní hřiště

1. října jsme vyrazili společně se školičkou na dopravní hřiště do Mohlenice. Školáci si procvičili dopravní značky a různé situace. Projeli se na kolách, i koloběžkách. Počasí nám naštěstí docela přálo. 🙂 Školička se zase projela na elektrických motorkách a v elektrických autíčkách.🙂M.V.

Ukliďme Česko

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Tohoto projektu, jsme se zúčastnili stejně jako předchozí rok. Společně jsme vyrazili na úklid naší obce, i hůře dostupné místo u lesa. Děti se úklidu rozhodně nebály. Děkujeme našim malým dobrovolníkům a těšíme se zase na příští rok! M.V.

Vycházka na "zmrzku"

Začátek školního roku je třeba oslavit i osladit. Tak jsme se rozhodli, že si zajdeme procházkou do nedaleké Leštiny na výbornou zmrzlinu k "pomníku". Děti si pochutnaly na výborné citronové a vanilkové zmrzlině a navíc jako dáreček, dostaly poukázky na další zmrzku! Moc děkujeme "Zmrzlině v Leštině u pomníku". M.V.

« 1 z 2 »