Fotogalerie

Závěr školního roku 22.-23.6.2023

Dnešní den byl plný překvapení. Mnohokrát děkujeme Zmrzlina v Leštině u pomníku za zapůjčení skákacího hradu. Bylo to velmi milé zpříjemnění předposledního školního dne.👍👏🏼 Dalším milým překvapením bylo pozvání z obce Lesnice na svačinku, párek v rohlíku. Posíláme velké poděkování, děkujeme i panu starostovi Jiřímu Chlebníčkovi za skvělou pěveckou “party”. 🎤🥳🌭 M. Eff. R.

Výlet Zábřeh 21.6.2023

Plánovaná návštěva v budově městského úřadu byla velmi příjemná. Naším průvodcem byl sám pan starosta Zábřeha, pan František John, Můj Zábřeh. Mnohokrát děkujeme za velmi naučné povídání o zábřežském zámku a hradu, o rodu Tunklů z Brníčka, o historických, vlastivědných a přírodovědných zajímavostech. Děkujeme za úžasný empatický přístup. Velmi si času pana starosty vážíme. Byli jsme mile překvapeni, že naše děti uměly odpovídat na otázky z různých oblastí. Velkým překvapením byla návštěva zábřežského podzemí. Po rozloučení s panem starostou děti pokračovaly na akci Den s Policií ČR. M. Eff. R.

Výlet Praha 19.6.2023

🌞Co se všechno dá v jeden den v Praze stihnout? Dvě výstavy v České televizi, návštěva Muzea iluzí a závěrečnou tečkou bylo setkání s paní spisovatelkou Bárou Dočkalovou. Vloni jsme četli její knížku Tajemství oblázkové hory. Kromě povídání jsme zažili i autorské čtení z nové knihy Bitva o diamant. Skvělý den plný různých zážitků. 👏🏼😉🤗M. Eff. R.

Výlet Branná 2023

Výlet na zámek Kolštejn spojený s workshopem, prohlídkou zámku a procházka lesní stezkou v Branné. Na workshopu si děti vyrobily své "mascaron" a aby si je měli kam uložit, rovnou si vyrobily i dárkovou krabičku. Moc Děkujeme paní Ivaně Mertové Pobucké za vedení workshopu. M.V.

Ekostezka Zábřeh

Návštěva Ekostezky Zábřehem. Děti ochutnaly výborný med od včeliček ze 4.ZŠ, třídily odpad dle značek na výrobcích. Prošli jsme několik stanovišť a nakonec jsme odjeli prozkoumat třídicí linku v Separexu.

Zajímavá hodina informatiky

🌷Sdílená radost = dvojnásobná radost 🌷
Povedená dvouhodinovka češtiny a hodina informatiky na téma pohádková postava. Žáci pracovali ve dvojicích i trojicích, ve třídě i venku. Zvládli popis postavy, osnovu, kresbu, nahrávání, spolupráci, podle audioposlechu kreslili postavy kamarádů. Děvčata mají postavy jemné, milé, romantické, kluci mají postavy drsnější.
Krásná práce, pokochejte se s námi.🥰
M. Eff. Rychlá

Den dětí a Noc s Andersenem

Den dětí i s Nocí s Andersenem, krásný povedený den plný zážitků. 🥳
Uskutečnil se i telefonát s panem Andersenem a pozdní přání k jeho narozeninám.

McDonalds´Cup Ostrava

Po vítězství v okresním kole McDonald's Cup v Šuperku, postoupili naši žáčci do krajského kola v Ostravě. Naši borci fotbalisti se umístili na krásném 5. místě z celkem 8 družstev 🏆⚽🎉. Mockrát děkujeme za krásnou reprezentaci školy našim žákům a manželům Havlíkovým za spolupráci. Jsme na Vás všichni moc pyšní! Tým ZŠ a MŠ Lesnice.

Den proti rakovině v Lesnici

Stejně jako každý rok, jsme se zapojili do sbírky Ligy proti rakovině. Vybralo se krásných 3792,- Kč. Všem, kdo jste se zapojili moc děkujeme! M.V.

McDonald´s Cup - Okresní kolo

⚽Naši borci fotbalisti pod vedením paní vychovatelky Magdy Pobucké a pana trenéra Havlíka vyhráli okresní kolo soutěže. ⚽
Postupují do krajského kola do Ostravy, které se bude konat 11. května 2023. Blahopřejeme ke skvělému úspěchu.
Děkujeme i našim sponzorům, kteří přispěli finanční částkou k zakoupení dresů. Další sponzory uvítáme, ještě nějaké finance chybí.
Děkujeme Vám.
M. Eff.R.

Zápis do 1. ročníku

U zápisu jsme přivítali 5 velice šikovných prvňáčků. Zápis zvládli levou zadní. Už se na ně ve škole moc těšíme.

Brigáda na školní zahradě

Společné skupinky dětí, rodičů, prarodičů a školního týmu vytvořily skvělou atmosféru při práci na školní zahradě. Udělali jsme kus práce. Děkujeme Vám všem i našim paním kuchařkám za přípravu občerstvení.

Úspěchy ZŠ

Mnoho úspěchů v krátkém čase určitě stojí za zveřejnění. 🙂
V jarních měsících letošního roku se u nás ve škole uskutečnilo hned několik soutěží.
Proběhla u nás recitační a pěvecká soutěž, matematická soutěž Klokan, ale také jsme se účastnili ještě jedné matematické soutěže na 3. ZŠ Zábřeh.
Jak jsme dopadli? Na umístění v jednotlivých soutěžích se podívejte níže.

Recitační soutěž:
1. místo - Aneta Gregorová
2. místo - Elena Drapáčová
3. místo - Izabela Plháková

Pěvecká soutěž:
1. místo - Elena Drapáčová
2. místo - Ela Effenbergerová
3. místo - Kryštof Zemko

Matematický klokan kategorie Cvrček:
1. místo - Ela Effenbergerová
2. místo - Petr Havlík
3. místo - Jan Vašíček

Matematický klokan kategorie Klokánek:
1. místo - Jan Skoumal
2. místo - Aneta Gregorová
3. místo - Matěj Vepřek

Matematická soutěž 3. ZŠ:
Účastnili se:
Elena Drapáčová
Petr Havlík
Rebeka Süčová
Jakub Žižka

Nicméně, to není ještě stále vše!
Aktuálně jsme zapojeni také do Eko soutěže s názvem „Opravdu to musí být? Aneb se včelami za odpady Ekosoutěž - Příroda v mikroregionu Zábřežsko a odpady“. Soutěž pořádá ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh ve spolupráci se společností EKO servis Zábřeh s.r.o.
V letošním roce, jsme se poprvé zapojili do turnaje McDonald´s Cup. Turnaj se odehraje v úterý 25. 4., na umělém povrchu v Šumperku na Tyršově stadioně. Soutěžíme v kategorii M (malotřídní školy), kde mezi sebou soutěží tyto 4 týmy: Lesnice, Kolšov, Bohutín, Bohdíkov.
Kdo z těchto týmů bude na prvním místě, postupuje do finálového kola v Ostravě.
Naši školu budou reprezentovat tito žáci:
Václav Kubíček, Petr Havlík, Tobiáš Kristen, Jakub Žižka, Ondřej Hiller, Viktor Sroka, Matěj Vepřek, Marek Daříček a Jan Skoumal.
Trenérem týmu je pan Jaroslav Havlík a asistentka trenéra naše paní vychovatelka Magda Pobucká.

Šmoulové - výlet Brno

Šmoulí vesničku jsme si užili na plný pecky.

Jaro v ZŠ

Jarní květinová stezka, tak se jmenoval dnešní tematický den. Předškoláčci i školáci pracovali v heterogenních týmech na louce. Myslíme si, že se jim takové společné učení venku líbilo. Ověřte si, které kytičky si pamatují.

Masopust 2023

Lesnicí prošel masopustní průvod. Maškary rozdávaly usmažené čerstvé koblížky. V letošním roce s námi pekly koblížky i broučci ze školky. Koblížky rozdávali, lesáci, myslivci, babičky, kočovné cikánky, medvědi, vlci i ovečky.

"Lyžařský výcvik Ski areál Kraličák

Od 9.1. do 13. 1. 2023 naši školáci a školička vyrazili na lyžařský výcvik. I když někdy počasí nepřálo, naši žáčci to zvládli s grácií. Všichni jsme si to užili!

Příběh zvonu

Nový rok jsme zahájili nádhernou akcí s názvem "Příběh zvonu", kde se děti seznámili s historií kostela, zvoníků, zvonů a s naší krásnou vesnicí Lesnicí 🙂

Mikuláš 2022

Ve škole i ve školce máme hodné děti. Od svatého Mikuláše a andílka všichni dostali nadílku. Zlobivý čertík si s sebou nikoho do pekla nevzal. Čerta držela zkrátka naše nebojácná paní učitelka.
Děkujeme Vám svatý Mikuláši za Vaši dnešní návštěvu. 👍

Svatomartinské rohlíčky

Na svatého Martina nepečeme jen husičku se zeím, ale i svatomartinské rohlíčky. Jedny takové si upekly i děti v pracovních činnostech. zřejmě byly moc dobré, jelikož se po nich jen zaprášilo 🙂

Škola v přírodě - Švagrov

Škola v přírodě na Švagrově.
Děti měli krásný program. Nejen, že zvládly projít celou dlouhou ekostezku, ale udělali si vlastní mošt, vyzkoušeli si, jak získáváme mouku a potom si i upekly své pečivo, ušlapaly zelí, zahráli si strategickou hru a vyrobily si pytlík s vlastním motivem.
Všichni jsme si to moc užili !!!!

Záložka do knihy spojuje

Záložka do knihy spojuje školy - další úžasný projekt 👍👏🏼♥️
Vyměnili jsme si záložky do knihy s kamarády na Slovensku. 🥳

Dýňobraní

U nás ve škole nám každoročně na Halloween straší. Letos tomu nebylo samozřejmě jinak 🙂

72 hodin pomáhám, protože chci

V rámci projektu 72 hodin jsme se rozhodli podpořit organizaci OZ Pomoc psikom na vychodnom Slovensku.
Tento nápad vznikl naprostou náhodou, ve spolupráci se skvělou osobou Danica Von Kalous, která na východní Slovensko jezdí pomáhat pravidelně a patří k této organizaci.
S dětmi jsme vyráběli předměty do aukce. Co jsme poslali do světa?
- Měsíčkové masti z naší zahrady,
- překrásné obrazy od našich dvou malířek❤️, - svícny z přírodních materiálů (dřevěné kulatiny, svíčky z voskových plátů, ozdoby z jeřabin, šipků, šišek apod.),
- výrobky z lamelek (podzimní svícny, lucerny, ozdobu na zeď, ozdoby na postavení),
- malované nádobí s nejen psí tematikou.
Pořádali jsme také sbírku pro pejsky. Podařilo se vybrat 70kg granulí, spoustu piškotků i jiných pochutinek, deky, osušky i misky.
Děkujeme dětem s jakym nadšením se do výroby pustili, jejich nasazení bylo neskutečné!
Děkujeme i rodičům za příspěvky do sbírky.
Osobně moc děkuji všem kolegyním za obrovskou pomoc při výrobě a organizaci.
❤️Nejhezčí věci většinou vznikají náhodou ❤️
Myslím, že za zmínku stojí i to, že jsme se stali inspirací pro jinou školu, což nás opravdu velmi potěšilo 🍀🍀
M.V.

Oslavy lesa na Flóře 2022

🌲🌳Další povedená akce, Oslavy lesa v Olomouci na Floře, je za námi. Sprchlo pouze pár kapek, takže nám nic nebránilo plnit úkoly na stanovištích. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého nejen o lesní tématice. Při závěrečném losování jsme dokonce vyhráli krmítko, které si ve škole dovyrobíme.🌳🌲 🥳 M. Eff. Rychlá

Dopravní hřiště podzim 2022

Jako každý rok, jsme se učili jezdit na kolech, koloběžkách i na elektro autíčkách po "silnici" a respektovat dopravní značky. Počasí nám přálo a všichni jsme si to užili!

Ukliďme Česko 2022-2

Žáčci ze školy i školičky, se se vší vervou pustili do úklidu naší malé krásné vesničky. Moc jim za to děkujeme!

2. září

Učení venku není žádná nuda!

1. září

Je tu nový školní rok. Přivítali jsme prvňáčky i starší žáčky, ochutnali jsme od našich šikovných kuchařinek výborné pomazánky a nastartovali školní rok 2022/2023.

Závěr školního roku 2022

Ukončení školního roku 2021/2022….
Vysvědčení rozdáno. Každý rok jsme nuceni se rozloučit s “našimi” páťáčky. Musíme říct, že je to čím dál víc emotivnější. Tahle parta nám bude extrémně chybět a rozloučení s nimi nebylo vůbec jednoduché.
Strašně moc děkujeme za dárečky, kytičky a ostatní nádhery.

« 1 z 4 »