Fotogalerie

Leden 2024 u Berušek

Po vánočních prázdninách jsme se s dětmi opět setkali ve školce. Děti vyprávěly jak prožily vánoční svátky a co dostali od Ježíška. Společně jsme si první týden zahrály na tří krále, vyrobili jsme si korunku a zazpívali písničku. V dalším týdnu jsme se věnovali zimnímu oblečení, kdy děti třídily oblečení na šňůru a závodily v oblékání. Následoval týden sportů - děti fandily, soutěžily a závodily. Poslední lednový týden nás čekalo téma o sněhulácích, nasněžilo a tak jsme si i plno aktivit mohly vyzkoušet venku na sněhu. Celý měsíc leden jsme si skvěle užily a už se nemůžeme dočkat, co dalšího nás ještě potká.

Beseda s myslivcem

V úterý 9. ledna nás navštívil pan myslivec, aby nám pověděl něco o myslivosti a přivezl s sebou i vycpaná zvířátka. Hravou formou děti zapojil, příběhem o myslivci, farmáři a lesníkovi. Ukázal nám různá kopýtka zvířátek, rohy a parohy, ptáky, lasičky a největší ze zvířátek které měl bylo divoké prase. Děti se mohly na cokoliv zeptat a nakonec si vše projít a vycpaných zvířátek se prstíčkem dotknout. Dětem se beseda velmi líbila a něco nového se dozvěděly.

Vánoční nadílka 2023

I v letošním školním roce, přišel do naší školky dopis od Ježíška i s nadílkou. Děti Ježíškovi slíbily v čem se polepší a zazpívaly mu písničku. Potom jsme uslyšely zvoneček a čekala nás nadílka. Děti dostaly plno krásných dárečků. Při této nadílce proběhla i ochutnávka cukroví, které děti donesly z domu. Tento jsme si moc užili. 🙂

Prosinec 2023 u Berušek

V prosinci jsme si s dětmi povídali o čertovi, andělovi a Mikuláši. Děti si čertíka vyrobily a vystavily jsme ho ve třídě. V den kdy má chodit svatý Mikuláš jsme ve školce měly tematický den a děti přišly v přestrojení za Mikuláše, anděla nebo čerta. Po svačince je tento den v tělocvičně čekal i svatý Mikuláš a potom, co mu děti slíbily, že se zlepší dostaly i malou nadílku. V prosinci nás také čekala vánoční besídka pro naše blízké a děti na ně pilně trénovaly a tak se jim také velice podařila. Po besídce jsme se připravovali na příchod Vánoc. S dětmi jsme zpívali koledy, uklízeli, zdobili stromeček, chutnali cukroví a tak i k nám do školky přišel Ježíšek. Tento měsíc jsme si velice užili a i jsme stihli jízdu na sněhu. Těšíme se, co nám připraví další měsíc. 🙂

Listopad 2023 u Berušek

V listopadu jsme toho v naší třídě opět plno zažili. Hrály jsme si s dráčky a zjistili jsme, že není drak jako drak. Draky jsme skládali, motali ocásky, zpívali o nich a hráli si s nimi. Druhý týden jsme se připravovali na příchod svatého Martina. vyráběli jsme koně a pekly svatomartinské rohlíčky. Další týden jsme si povídali o našem těle a zdraví. Děti ochutnávaly různou zeleninu a ovoce a za pomocí smajlíku hodnotily jak jim to chutnalo. Ukázali jsme si jaké máme části těla a jak se můžeme bacilů zbavit. Oslavili jsme také narozeniny našich kamarádů a poslední týden nás čekala sněhová nadílka. Blíží se Vánoce a my se těšíme na další společné okamžiky.

Kapka kapička - program s Vilou Doris

V listopadu nás navštívily dvě paní lektorky z Vily Doris se svým programem - Kapka kapička. Paní lektorky dětem vysvětlily za pomocí obrázků jak je voda pro všechny důležitá a jak probíhá koloběh vody. Děti tancoval, zpívaly, hrály na bubínky ve dvojici a nakonec si i takový malý koloběh vody vyrobily. Program se dětem velice líbil a už se těšíme na další společné setkání.

Ve třídě Berušek straší

Poslední den v říjnu v naší školce strašilo. Děti přišly v maskách a různých kostýmech. Stavěli jsme strašidelný zámek, cvičili a tancovali na písničky a plnili úkoly. Před vycházkou si ještě děti otiskly nožičku a vytvořily si ducha. S dětmi jsme si tento den velice užili.

Říjen u Berušek

V říjnu jsme si s dětmi povídali o bramborech a jaký z nich můžeme mít užitek. Brambory jsme otiskly na papír, pekli v troubě, dělali jsme bramborové postavičky, a za pomocí brambory i malovali barevné obrazy. Další týden se nesl ve znamení dráčků. Děti přiřazovali mašličky, zpívaly písničku o pyšném drakovi a vyráběly dráčkovi z těstovinových mašliček ocásek. Poslední říjnové dny jsme si připomněly dušičky a trošku si hrály se strašidly.

Září 2023 u Berušek

Měsíc září jsme si ve třídě Berušek velmi užili. První týden jsme se všichni společně seznamovali a nejen společně ve třídě, ale také s ostatními zaměstnanci. Ve třídě jsme přivítali plno nových malých kamarádů. Prošli jsme si okolí školky a vytvořili si společně třídní pravidla. Vyfotili jsme se s naší plyšovou kamarádkou beruškou Baruškou, která nás celou třídou provází. Jelikož k podzimu patří i práce na zahrádce dalším naším tématem byla jablíčka. Všechny děti si donesly jablíčka a s těmi jsme celý týden pracovali (pekli jsme, měřili, ochutnávali, čichali, zkoušeli jaký mají tvar a zda jsou měkké). V září jsme také hodně chodili do lesa, kde si děti sbíraly různé přírodniny a šípky na šípkový čaj. Těšíme se na další měsíc. 🙂

Berušky březen 2023

Ve školce jsme měli měsíc s knihou. Děti si z domu mohly donést svoji oblíbenou knížku a tu jsme si společně přečetli. Se Samíkem jsme oslavili jeho narozeniny. Užili jsme si také první sluneční paprsky a zahráli si hry na louce. Přivítali jsme první jarní den.

Muzejíčko v Šumperku - Afrika

Krásný výlet dětí ze školky, do šumperského Muzejíčka, které se proměnilo v africkou buš s množstvím divokých zvířat. Jak je již v Muzejíčku zvykem, nechyběly ani tematicky zaměřené aktivity. Děti si tento výlet opravdu velmi užily.

Masopust a karneval v MŠ

V únoru proběhli v naší školce dvě převlékací akce. Jedna z nich byla Masopust. Společně se základní školou jsme se zúčastnili průvodu vesnicí. Po cestě jsme zpívali a rozdávali koblížky. Druhou akcí byl maškarní karneval. Děti přišly v krásných maskách. Soutěžily, měly módní přehlídku i diskotéku. Oba dva dny jsme si velmi užili.

Únor v MŠ

Únor utekl jako voda… my se za ním, ale rádi ohlédneme, protože nám ve školce bylo prima 🥳 Vyzkoušeli jsme si co pod kopýtky v lese cítí srnka a jiná lesní zvířátka. Dozvěděli jsme se, jak se jmenují ptáčci, které můžeme potkat na krmítku, louce, ale také ti kteří odlétají do teplých krajin. A nejen to… ptáčkům jsme vytvořili ledová zrcátka s dobrotami, která jsme poté rozvěsili po zahradě a okolí. Nedělali jsme radost jen ptáčkům, ale také našim maminkám a tatínkům. Kdy jsme v rámci týdne lásky upekly pro ně sušenky, které jsme krásně zabalili a darovali jim. Nesmělo chybět ani přání z lásky. Měsíc únor jsme završili Masopustem a karnevalem, ale o tom v jiném příspěvku. Třída Broučku v rámci toho, tvořila lapače sluníčka ve tvaru masky. Třída Berušek se věnovala svým pocitům a emocím. S tím jim pomáhal žabák Ferda a jeho Emušáci. Tímto se pomalinku loučíme se sněhem a zimou a vesele skáče do jarních témat ☀️

Leden v MŠ

Leden byl ve třídě Berušek plný zimních radovánek 🙂 Děti si užily her na sněhu, bobování, stavění sněhuláků. Společně jsme navštívili DDM Krasohled, kde si děti udělaly z keramické hlíny krásné výrobky.

Prosinec v MŠ

V prosinci jsme se pomalu připravovali na příchod Vánoc. Společně jsme si užili besídku s Mikulášem, čerty a anděli. Děti přišly v moc krásných kostýmech. Jeli jsme do Zábřeha na loutkové divadlo - Andílek Popleta. Nazdobili jsme stromeček, zpívali koledy, učili se písničky a básničky na vánoční besídku a posílali dopisy blízkým. Napadl sníh a tak jsme bobovali, sáňkovali, stavěli sněhuláky a koule. Na konec nás čekala vánoční besídka, děti i rodiče si ji velice užili.

Podzim u Broučků

Ohlédnutí za podzimem ve třídě Broučků. Povídali jsme si o zelenině a ovoci. Pomocí suncatcher - lapače slunce jsme pochytali teplé paprsky sluníčka. Oslavili jsme sv. Martina. Pracovali jsme s knížkou Eliško není strašidlo, ve které jsme se dozvěděli zajímavosti ze světa netopýrů. Závěrem jsme si povídali o zdravém životním stylu.

Pečení v lese - trdelníky

❄️ Svatý Martin u nás ve školce - symbolem svátku svatého Martina jsou svatomartinské rohlíčky. Protože našim dětem pečení není cizí. Rozhodli jsme se vyzkoušet něco nového a místo svatomartinských rohlíčků jsme se vrhli na trdelníky. Nebylo to jen tak! Děti musely nejdříve nachystat těsto, které nám v teple školky nakynulo. Poté jsme vyrazili do lesa, kde jsme rozdělali oheň, omotali těsto na klacky a mohli vesele trdelníky opékat. Po opečení jsme trdelníky obalili v másle, cukru a skořici a mohli si ho vychutnat. Myslím, že výprava s opékáním se povedla a všem moc chutnalo…. Dokazují to skořicové pusinky našich dětí.

Říjen 2022

Říjen zaklepal na vrátka a tím u Broučků a Berušek otevřel téma Podzimu. 🍂 Prožili jsme spoustu krásných zážitků. Radosti z pečení, oslav narozenin, výroby prací z přírodnin, zpěvu písní a spousty příjemných okamžiků🤗
S dětmi jsme s úžasem pozorovali jak podzim čaruje, zbarvuje lístky🍁, daruje nám plody podzimu od šípků, kaštanů, žaludů až po jeřabiny a jablíčka🍎🌰🍏. Trávili jsme hodně času venku a chytali poslední sluneční paprsky ☀️ a užívali si co nám podzim nabízí. Ve třídě Broučků si děti s paní učitelkou zavedly nový (už nyní oblíbený) rituál - Pozdravy🤚. Děti mají možnost si vybrat, jak se s paní učitelkou přivítají. Je to obrovská zábava🕺💃. Broučci také vyrazili do Šumperka, kde objevovali stromy v parku🌲🌳 a podívali se také do městské knihovny na výstavu obrazů Město, čte knihu, které se zúčastnili.

Město čte knihu Šumperk - výtvarná soutěž

V šumperské městské knihovně T. G. Masaryka byly v sobotu 15.10. vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže v rámci literárního festivalu Město čte knihu. V 1. kategorii – Mateřské školy, se na prvním místě umístil Benedikt Laichman. Třídě broučků s paní učitelkou Kateřinou Kozákovu byla udělena cena poroty. Cena byla předána z rukou dcery Františka Nepila, s jehož knížkou se děti seznamovaly.
Všem dětem z broučků a jejich paní učitelce patří velká gratulace a poděkování. ❤️

Září 2022

První měsíc u nás ve školce. Od nového školního roku 2022/2023 máme dvě třídy. Třídu Broučků a Berušek. V září jsme hodně tvořili, stavěli
a seznamovali se s prostředím ve školce i mimo školku. Hodně jsme si hráli a taky se smáli. Také jsme se seznámili s pravidly v naší školce a společně jsme si je i sestavili. Hned druhý týden v září jsme vyjeli na plavání. Nechyběly oslavy narozenin a s tím spojené dobroty.🥳👍

Říjen ve školce

Měsíc říjen přinesl do mateřské školy podzimní témata. Dozvěděli jsme se něco o jablíčkách, z jablíček jsme tvořili a upekli si výborná Jablíčka v županu. Také jsme si řekli, že není drak jako drak. Poznávali jsme plody podzimu, jejich listy a stromy na kterých rostou. S dopoledním programem za námi přijela Digiškolka, kdy se děti dozvěděly o přenosu dat, díky tomuto programu se děti začínají učit základy programování. Také nás čekal den s Vilou Doris na téma Ježci. Děti opět absolvovaly lekce plavání. V rámci dýňování jsme vydlabali dýni a upekli dýňové muffiny. Podzim nám přinesl spoustu krásných a prosluněných dní venku. A také spoustu nových zážitků a vědomostí.

Září ve školce

Během měsíce září jsme se s dětmi seznamovaly s prostředím školky, novými kamarády a pravidly. Větší děti absolvovaly první lekce plavání. Také jsme popřáli oslavencům k 4-tým narozeninám. Povídali jsme si o vesnici, kde se nachází naše školka. Děti ví, že vesnice se jmenuje LESNICE, kdo je její starosta a jaký je znak. Také jsme si Lesnici prošli a navštívili místní knihovnu na obecním úřadě.

Vánoční besídka MŠ 16. 12. 2019

Příjemný předvánoční čas, obohacený krásným vystoupením školkáčků, rozbalování dárečku a společně stráveného času. M. Vilímková

Návštěva Mikuláše 5. 12.

Velmi děkujeme hodnému panu Mikuláši za návštěvu a sponzorům za dárečky.
A jak celý den probíhal? O tom napsal David, žák 5. ročníku:
Ve středu, 5. prosince, k nám do školy přišel svatý Mikuláš. První hodiny jsme pracovali s dramatizací básničky Dva čerti. Potom přišel Mikuláš. Přesunuli jsme se do tělocvičny, kde nám o sobě i o nás něco řekl a dal nám bohatou nadílku. Nakonec jsme den ukončili čertovským divadlem Dva čerti.

Podzim v MŠ

Téma podzim jsme probírali z pohledu změn v přírodě, mnoha příběhů, svátků a tradic. V denní motivaci děti provázela loutka psa Puntíka a jeho kamarádů. Veverka děti naučila taneček, dráček písničku, střídat barvy ve správném směru zleva doprava, malovat a hrát stolní hry. Celé téma děti také pomáhaly řešit Puntíkovy emoční trable, vztahy s kamarády a jiné. H. Plachá

Opékání 26. 10. 2018 (MŠ)

Počasí nám přálo, mohli jsme tedy na vycházku do přírody s velkým cílem. Tentokrát se nám celé téma moc povedlo. Každé dítě bylo kouskem, součástí celku a slovo společně dostalo význam. V jejich malých batůžcích jedno polínko nakonec udělalo hromadu dřeva a velký oheň. Když každý přidal trošku ruku k dílu a pomohl, všichni se společně mohli radovat z opékání špekáčků. H. Plachá